Arz Yayıncılık Resmi
Arapça Öğretim Seti Tanıtım Haberi
yazan Arz Yayıncılık - 11 Kasım 2014, Salı, 19:35
 
"Kur’an Arapçası Öğreniyorum" seti tanıtıldı
Süleymaniye Vakfı’nın konuğu olan Eğitimci-Yazar Şaban Piriş, Kur’an Arapçası Öğreniyorum Seti hakkında katılımcılara bilgi verdi. Piriş, bu setle Kur’an’ı anlayacak düzeye gelmenin 1 yılda herkes için mümkün olabileceğini söyledi.

 

İslam ve Hayat

 

Süleymaniye Vakfı’nın konuğu olan Eğitimci-Yazar Şaban Piriş, Kur’an Arapçası Öğreniyorum Seti hakkında katılımcılara bilgi verdi. İnternet üzerinden de canlı olarak da yayınlanan programda,  "Kur’an Arapçası Öğreniyorum" setini tanıtan Piriş, bu setle Kur’an’ı anlayacak düzeye gelmenin 1 yılda herkes için mümkün olabileceğini söyledi.

 

 

Temel olarak Arapça Setin 48 Ders Kitabı ve 48 VCD’den oluştuğunu, İnternet üzerinden online sistemle derslere erişme imkanı olduğunu, dünyanın her yerinden derslerin takip edebileceğini, 1 yıl boyunca eğitim ve danışmanlık hizmetleri verileceğini, 1 yıl sonunda, düzenli çalıştığı  başarılı olamayanlara ödedikleri ücretin iade edileceğini ve setin hediye olarak kendilerinde kalacağını söyledi.

 

İslamvehayat.com Sitesi'nin haberi

Kolaydan zora doğru bir yöntem uyguladıklarını ve modern öğretim tekniklerinden azami ölçüde istifade ettiklerini belirten Şaban Piriş, isteyen herkes bu sistemle Kur’an’ı anlayarak okuyabileceği bir seviyeye gelebilir dedi.

 

 

Ders kitaplarının 32 sayfadan oluştuğunu, bunun 16 sayfasını yeni bilgilerin oluşturduğu 16 sayfasını ise öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesi amacıyla uygulama, alıştırma ve testlerin oluşturduğunu söyledi. Ders kitaplarında yer alan uygulama ve testlerin doğru cevaplarının yer aldığı 11 adet çalışma kitabının da sete dahil olduğunu belirtti.

 

 

Her abonenin, anlamadığı her konuyu, danışman hocasına sorup öğrenebilme imkanı olduğunu, bunu www.arapca.com sitesindeki ilgili bölümden veya msn veya telefonla da yapabileceğini belirtti.

 

 

Ders VCD'lerini izlemenin öğrenme açısından çok faydalı olduğunu, görsel ve işitsel olarak öğrencinin konuları hem tekrar tekrar izleyerek hem de telaffuz ve yazılışlarını görerek öğrenebileceğini, bu yöntemle yaşı ileri olan ve eğitim düzeyi düşün olan bir çok kişinin bile öğrenebildiğini ve artık Kur’an’ı anlayarak okumaya başladıklarını anlattı.

 

 

Arapça Öğretim Setinin tamamen Kur’an Metinlerine dayalı örneklerle dolu olduğu için ismini “Kur’an Arapçası Öğreniyorum” olarak koyduklarını ve ilk derslerden itibaren kelime, cümle ve dilbilgisi yanında Kur’an metni çözmeye de Fatiha suresi ile 1. Kitapta başladıklarını  söyledi.

 

 

Tanıtımın ardından soruları da cevaplayan Şaban Piriş’e  katılımcıların büyük bir kısmı böyle güzel bir çalışmadan ilk kez  haberdar olduklarını, tanıtım ve reklam çalışmalarına ağırlık verilmesi gerektiğini söylediler. Katılımcılar, Şaban Piriş’e de böyle güzel ve faydalı bir çalışma hazırladığı için teşekkür ettiler.